Sök

Språk

Vi jobbar på biblioteken i Falköping

Christina Seveborg

Avdelningschef Bibliotek
0515 - 88 50 44, 0705 - 41 86 59 (mobil)

christina.seveborg@falkoping.se

Therése Bengtzelius

Bibliotekarie
Systemansvarig, databaser, fackavdelning, film och västgötalitteratur
0515 - 88 50 92

therese.bengtzelius@falkoping.se

Martin Claesson

Bibliotekarie
Filialföreståndare Stenstorp, systemansvarig, tidningar & tidskrifter
0515 - 88 50 99
0515 - 88 63 34 (Stenstorp)

martin.a.claesson@falkoping.se

Anette Gegerfelt

Kultur- och fritidsassistent
Stenstorp
0515 - 88 50 63

anette.gegerfelt@falkoping.se

Lena Green

Biblioteksassistent
Mediahantering vuxen, kravhantering
0515 - 88 50 37

lena.green@falkoping.se

Kerstin Hellman

Bibliotekarie
Filialföreståndare Åsarp, Åsarpssamlingen, skolbibliotekssamordnare
0515 - 88 50 39
0515 - 88 62 61 (Åsarp)

kerstin.hellman@falkoping.se

Angelica Holm Johansson

Bibliotekarie
Barn- och ungdomsavdelning
0515 - 88 50 16

angelica.holm.johansson@falkoping.se

Veronica Holmqvist

Bibliotekarie
Filialföreståndare Vartofta, mångkultur, inköp vuxenlitteratur Kinnarp
0515 - 88 50 93
0515 - 88 65 93 (Vartofta)

veronica.holmqvist@falkoping.se

Maria Höglund

Bibliotekarie
Skönavdelning, programverksamhet vuxen
0515 - 885048

maria.hoglund@falkoping.se

Cecilia Johansson

Bibliotekarie
Fackavdelning, inköp Kinnarpsskolans bibliotek
0515 - 88 50 41

cecilia.johansson@falkoping.se

Cina Ljunggren

Läs- och skrivtekniker, biblioteksassistent
Läs - och skrivstation
0515 - 88 50 58
0703 - 15 76 56 (mobil)

cina.ljunggren@falkoping.se

Katarina Norén

Bibliotekarie
Filialföreståndare Floby, fackavdelning, fjärrlån, informationssökning
0515 - 88 50 47
0515 - 88 50 68 (Floby)

katarina.noren@falkoping.se

Maria Sjöholm

Bibliotekarie
Anpassade medier, social service, hemsida och sociala medier
0515 - 88 50 31

maria.sjoholm@falkoping.se

Katrin Thorsell

Biblioteksassistent
Filialföreståndare Kinnarp, mediahantering barn och unga
0515 - 88 50 56
0515 - 88 59 10 (Kinnarp)

katrin.thorsell@falkoping.se

Marika Väisänen

Bibliotekarie
Tjänstledig

marika.vaisanen@falkoping.se